You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Slovensky Slovensky

FAQ (otázky a odpovede)

Nákup

Kde môžem kúpiť posuvné systémy ECLISSE?

Všetky modely nájdete v našom Eshope, radi Vám ale pomôžeme i telefonicky na čísle +421 905 464 149

Kde môžem získať servis a kúpiť príslušenstvo a náhradné súčiastky?

Ak potrebujete servis alebo kúpiť príslušenstvo alebo náhradné súčiastky, volajte prosím +421 905 464 149.

Ako zistím, koľko stoja modely?

Informácie o cenách posuvných systémov ECLISSE vám poskytneme telefonicky alebo e-mailom.

Prečo stoja systémy ECLISSE viac ako modely iných značiek?

Priemerná cena systémov ECLISSE je vyššia než trhový priemer, pretože obsahujú približne o 30% viac oceľového plechu ako konkurenčné systémy. Sme presvedčení, že robustnosť je základom pre posuvný system. Je to nevyhnutnosť, za ktorú zákazník rád zaplatí viac.

Aké dlhé sú dodacie lehoty?

Dodacie lehoty sa líšia v závislosti od modelu, regionálnej distribúcie a momentálneho stavu skladových zásob. Základné modely – Eclisse Jednokrídlové, Dvojkrídlové, Zákryt – sú vo väčšine zo štandardných aj atypických rozmerov k dispozícii k okamžitému odberu z nášho skladu. Ostatné modely objednávame z výroby v Taliansku iba na konkrétne požiadavky. Podrobnejšie informácie vám poskytneme na požiadanie.

Je možné zakúpiť si oblúkové systémy?

Eclisse je prvou spoločnosťou, ktorá na trh priniesla posuvné systémy pre oblúkové dvere. Model sa nazýva Circular a jeho takmer ručná výroba umožňuje prispôsobiť konečný produkt požiadavkám zákazníka. V prípade záujmu kontaktujte nas na +421 905 464 149

Majú systémy pevné rozmery alebo je možné ich upraviť na objednávku?

Štandardné stavebné puzdrá Eclisse majú rozmery navrhnuté tak, aby mohli byť osadené štandardnými posuvnými dverami, ktoré sú na slovenskom trhu. Eclisse ponúka posuvné systémy, ktoré pokrývajú množstvo rozličných veľkostí. Náš katalóg zahŕňa modely, ktoré môžu byť použité vo veľmi malých priestoroch (už od 1m) a modely vhodné pre extrémne veľké priestory (do 6,9m).

Robustnosť štruktúry systémov ECLISSE bola zvýšená, aby zaručila bezpečný priechod až 1500x2900mm na jedno dverné krídlo. Môžeme Vám navrhnúť aj stavebné puzdrá na mieru.

Aká je záruka na produkty Eclisse?

Záruka ECLISSE trvá 12 rokov, čo sa týka:

  • Kovových častí puzdra z pozinkovaného oceľového plechu;
  • Dokonalého fungovania a schopnosti vedenia súprav vozíkov;
  • Celistvosti koľajnice z anodizovanej hliníkovej zliatiny 6060 (10 µm).

Viac informácií o záruke ECLISSE nájdete v sekcii Záruka ECLISSE.

Môžem si objednať modely v iných veľkostiach ako tých, ktoré sú uvedené v katalógu?

Áno, na požiadanie, je možné objednať si neštandardné puzdrá navrhnuté podľa špecifikácií zákazníka.

Poskytuje ECLISSE technickú podporu na stavbe?

KRACO s.r.o. poskytuje dozor a asistenciu na stavbe ako platenú službu.

Montáž- interiérové stavebné puzdrá

V ktorej fáze stavby by sa malo namontovať puzdro?

Riešenia ECLISSE sú najvhodnejšie pre stavby a renovácie interiérov, pretože sa jednoducho montujú a šetria vzácny obytný priestor. Nie je presne určené, kedy puzdro inštalovať, pretože inštalácia nebrzdí práce, ktoré sa netýkajú steny, na ktorú sa puzdro práve montuje. Stavebné puzdrá verzie sadrokartón je nutné zabudovať do konštrukcie sadrokartónovej steny už pri jej stavaní a opláštiť ich sadrokartónovými platňami zároveň s okolitou stenou. Pre stavebné puzdrá verzie murivo je potrebné pri stavaní murovanej steny vynechať pre ne stavebné otvory a zabezpečiť ich prekladom. Puzdrá je nutné osadiť do stavebných otvorov minimálne 15 dní pred omietaním okolitých stien a omietnuť ich prvou vrstvou omietky. Pre správne namontovanie stavebných puzdier je potrebné poznať úroveň budúcej dokončenej podlahy (vrch dlažby, parkiet) – nulu. Od tejto výšky sa osádzajú puzdrá a nie je rozhodujúce v akej fáze výstavby sa nachádza podlaha. Ak sa puzdrá osádzajú ešte pred vylievaním poterov, je potrebné ich podmurovať.

Chcem namontovať osvetlenie a vypínače na stenu, do ktorej som sa rozhodol namontovať posuvné dvere. Ako to urobiť?

Model Luce je systém, ktorý umožňuje montáž dverí zasúvajúcich sa do steny a aj inštaláciu osvetlenia, vypínačov, zásuviek, termostatov alebo telefónnych liniek. Puzdro Luce je vybavené kanálmi pre vedenie kabeláže, káblom na uzemnenie a vo verzii do muriva na každej strane puzdra aj piatimi predpripravenými otvormi pre osadenie štandardnej inštalačnej krabice hĺbky 40mm.

Po dokončení podlahy a namontovaní dverí do puzdra, som zistil, že medzi dverami a podlahou je niekoľko centimetrová medzera. Čo mám robiť?

Táto medzera medzi dverami a podlahou vznikla kvôli rozdielu vo výške namontovaného puzdra a dokončenej podlahy. Puzdro bolo umiestnené na tehlách ležiacich na nedokončenej podlahe a teraz je oveľa vyššie ako dokončená podlaha. Ak dvere znížite tak, že budú na jednej úrovni s podlahou, nebudú sa zasúvať, pretože by narazili do tehlového základu. Žiaľ, je to dosť bežný problém, ktorý zvyšuje náklady.
ECLISSE vyriešilo tento problém a to odstrániteľným dnom puzdra. Dno môžete jednoducho odstrániť aj po namontovaní puzdra a odstrániť spod neho tehly prekážajúce dverám, aby mohli byť zasunuté do steny.

Moji priatelia majú posuvné dvere doma, ale steny puzdra sa vyduli dovnútra a znemožňujú posuv dverí. Ako tomu zabránim?

Systémy Eclisse pre dvere zasúvajúce sa do steny sú navrhnuté so štruktúrou a nepochybne robustnými materiálmi, ktoré predchádzajú riziku akejkoľvek deformácie (konkávnej alebo konvexnej) steny puzdra. Pozostávajú zo 16 horizontálnych prekrížených tyčí, ktoré zaručujú ohromnú odolnosť voči bočnému stlačeniu a efektívne znižujú napätie, ktoré sa tvorí pri stvrdnutí omietky. Navyše silná galvanizovaná štruktúra plechu (až do hrúbky 1,2 mm), kovová horná horizontálna traverza a najmä štruktúrovaný kovový plech zvyšujú pevnosť systému a zabezpečujú vysokú odolnosť.

Chcel by som použiť posuvné dvere v kúpeľni. Bojím sa, že časom vlhkosť ovplyvní kovovú štruktúru puzdra. Je to možné?

ECLISSE vytvorilo špeciálne puzdro s trojvrstvovou ochranou (pozinkovanie, polyesterová vrstva a epoxidová farba) určené najmä pre prostredie s vysokou vlhkosťou ako napr. kúpeľne, sauny a plavárne. Navyše, odolnosť tohto modelu voči korózii bola vedecky testovaná. Puzdro úspešne prešlo testom, v ktorom bolo počas 240 hodín vystavené pôsobeniu slaného postreku (vlhkosť: 95%, 5% NaCl) – puzdro zostalo úplne nepoškodené a bez najmenšej stopy oxidácie.

Prerábam byt a chcel by som nahradiť staré otočné dvere systémom pre dvere zasúvajúce sa do steny, aby som získal viac obytného priestoru. Je to možné?

Riešenia ECLISSE sú najvhodnejšie pre renovácie interiérov, pretože sa ľahko montujú a dokážu ušetriť vzácny obytný priestor. ECLISSE navrhlo systém pre posuvné dvere, ktorý sa jednoducho montuje. Je to ideálne riešenie pre vytvarovanie vašich interiérov. V prípade, že existuje hotová stena, sú dve možnosti pre zabudovanie stavebného puzdra:
1. Po odstránení starých otočných dverí odstráňte brúskou alebo kladivom tú časť steny, ktorá je potrebná na zabudovanie puzdra. V tejto fáze sa uistite, že táto časť steny nemá žiadne nedostatky (elektrické káble, vodovodné potrubie, stĺpiky atď.). Do pripraveného otvoru je možné namontovať puzdro verzie murivo pričom nad ním opatrne namontujte preklad. Keď je montáž hotová, budete musieť urobiť omietku a stenu namaľovať. Stolár potom namontuje posuvné dvere a zárubne. Celé to netrvá viac než jeden deň. Existujúca podlaha alebo podlahové kúrenie nebránia montáži systému ECLISSE.
2. Ak nechcete búrať stenu a ak je možné zväčšiť hrúbku celej steny, môžete nainštalovať stavebné puzdro verzie sadrokartón. K existujúcej stene je potrebné pristaviť sadrokartónovú stenu obsahujúcu toto puzdro a z vonkajšej strany stenu opláštiť sadrokartónovými platňami.

Má sa omietka na puzdro nanášať špeciálnym spôsobom? Potrebujem pridať špeciálne živice alebo aditíva?

Omietka musí byť realizovaná v dvoch vrstvách v odstupe približne 15 dní. Prvá hrubá vrstva omietky sa nanáša na omietkársku sieť. Je to rovnaká omietka ako sa používa pri stavbe tehlovej steny. Druhá povrchová vrstva je rovnaká ako omietka na ostatných stenách miestnosti. Nevyžaduje si žiadne špeciálne aditíva.

Čo mám urobiť, keď dvere, ktoré sa majú namotovať, vážia viac ako 80 kg?

Pre dverné krídla vážiace viac než bežné dvere, žiadajte špeciálnu koľajnicu a špeciálne posuvné vozíky dimenzované na 120 kg.

Môžu sa so systémom pre dvere zasúvajúce sa do steny používať drevené a laminátové dvere, celosklenené dvere, dvere zo skla a hliníka?

Áno, všetci výrobcovia posuvných systémov a výrobcovia dverí používajú štandardné rozmery, a tak si môžete vybrať zo širokej škály riešení. Je však nevyhnutné vziať do úvahy hrúbku dverného krídla, najmä keď sa zákazník rozhodne pre montáž dverí s presklením. V takom prípade je nutné zvážiť celkovú hrúbku dverného krídla vrátane zasklievacích líšt. Preto je veľmi dôležité nezabúdať na vnútorné rozmery puzdra. Odporúčame najprv si vybrať dvere a potom vhodný posuvný systém.

Môžem použiť aj dvere s motorizáciou?

Áno, so systémami ECLISSE je možné rozhodnúť sa pre automatický posuv. Motorizáciou je dokonca možné vybaviť aj puzdrá už zabudované do steny, pri ktorých sa s tým vopred nepočítalo. V takomto prípade sa šírka dverného priechodu (pri jednokrídlových dverách) zmenší asi o 7 cm, pretože motor sa montuje na koniec koľajnice a zaberá tam miesto. Montáž motorizácie musí realizovať elektrikár.

Mám hotovú podlahu. Môžem puzdro ukotviť priamo na ňu?

Je to možné. Na dne puzdra sú špeciálne perforované plechové kotvy, ktoré môžu byť ohnuté o 180°, aby mohli byť ukotvené do podlahy pomocou skrutiek a hmoždiniek.

Aká je minimálna hrúbka steny vyžadovaná na zabudovanie puzdra?

Puzdrá pre dvere zasúvajúce sa do steny nahrádzajú tú časť steny, do ktorej budú zasúvané dvere, a tak sa musia dokonale prispôsobiť typu steny. Pre murované steny je možná hrúbka dokončenej steny vrátane omietky 100, 108, 125 a 150 mm. Pre sadrokartonovú stenu sú možné dve hrúbky, ktoré sa prispôsobujú štandardným hrúbkam dokončených sadrokartónových stien: 100 a 125mm.

Bezpečnosť

Chcel by som použiť posuvné dvere, ale moje deti sú veľmi živé a obávam sa, že ak narazia do dverí, mohli by sa poškodiť.

Ako ukazuje test odolnosti voči silným nárazom podľa normy UNI EN 1629:2000, ktorý simuluje aj najsilnejšie náhodné nárazy, systémy ECLISSE zaručujú robustnú a funkčnú podporu pre posuvné dvere. Systémy ECLISSE úspešne prešli týmto testom. Počas testu je vrece s hmotnosťou 30kg kolmo púšťané z rôznych výšok proti posuvným dverám (1000x2100 mm). Stavebné puzdro a jeho príslušenstvo zostali nepoškodené a neobjavili sa na nich žiadne zmeny, ktoré by mohli zabrániť bezproblémovému otváraniu dverí.